Opiniepoll

Denk je dat het Belgisch voorzitterschap van de EU, zal lijden onder de huidige regeringscrisis?

Ja
Nee
Weet het niet

Registreer mijn stem Bekijk de overige resultaten

Nieuwsbrief

Gelieve uw emailadres in te geven.

Euro-quest (discussie a.d.h.v. stellingen)

  A+ A-

Reservatie

Reserveren gebeurt in twee stappen:
  • U contacteert ons (050 35 27 20) voor het vastleggen van een datum en uur.
  • U schrijft zich in via het deelnameformulier dat u hier vindt.

Wat

Bij 'Euro-Quest' staan een reeks prangende vragen over de toekomst van de Europese samenwerking ter discussie. “Moeten we gaan voor een echt Europees leger?” en “Welke landen mogen tot de EU toetreden?” zijn maar een greep uit het aanbod. Deelnemers debatteren zowel in kleine groepjes als plenair. Ook een officiële stemming maakt deel uit van deze sessie.

Door dieper in te gaan op bepaalde thema’s, krijgen deelnemers een ander zicht op de aangeraakte problematiek. De begeleider geeft op gepaste tijdstippen info en duiding over elk onderwerp. Samen met de onderlinge discussies, biedt dit een schat aan nieuwe informatie. De gebruikte methodiek garandeert de betrokkenheid van elke deelnemer.
De EuroQuest duurt twee uur, maar blijft nog lang nazinderen!

Waar

De docent komt ter plaatse voor het begeleiden van het debat. Daarvoor is er een voldoende ruim lokaal nodig met stoelen en tafels (er moeten deelgroepjes gevormd worden!). Ook een geluidsinstallatie (micro) is wenselijk. Een flip-chart (met stift!) of een bord zijn onontbeerlijk. Het overige materiaal brengt de docent mee.

Duur

De sessie duurt ongeveer twee uur.

Doelgroep

volwassenen

Deelnemers

Aan 'Euro-Quest' kunnen minimum 10 en maximaal 50 deelnemers participeren.

Prijs

Een sessie kost 80 euro en een vergoeding voor verplaatsingskosten (à 0,30 euro per kilometer).